Elektryk – montaż lamp?

Autor Mateusz_Waygart
Kategoria:

Wielu z nas w prozaicznych sytuacjach dnia codziennego potrzebuje pomocy elektryka, jedną z takich sytuacji jest m.in. montaż lamp. Praca elektryka polega na doprowadzaniu energii elektrycznej do wybranych przez nas miejsc, dlatego ważne jest, aby wybrany przez ciebie fachowiec, był elektrykiem z uprawnieniami. Chcesz poznać sekret tej profesji od kuchni? Przeczytaj ten artykuł!

Montaż lampy sufitowej – jak to wygląda?

Montaż lampy do sufitu ( Wrocław ) nie należy do najprostszych czynności. W zależności od naszego poczucia estetyki, elektryk ma kilka możliwości na doprowadzenie okablowania. Przewody mogą zostać poprowadzone na zewnątrz ściany w plastikowych korytkach, w jej środku lub nad sufitem. Znaczące jest, z jakiego materiału jest wykonana ściana oraz sufit pomieszczenia, w którym ma zostać zamontowana lampa. W większości nowoczesnych mieszkań i domów instalacja elektryczna znajduje się wewnątrz ścian, dlatego elektryk musi użyć specjalnego lokalizator do żył elektrycznych. Jeśli przewody nie zostały wcześniej doprowadzone do sufitu, Elektryk samodzielnie musi doprowadzić je do punktu, w którym ma zostać zamontowane źródło światła. Powinniśmy się liczyć z tym, że w naszej ścianie, albo suficie zostanie wycięta lub wykuta dziura.

Znacznie łatwiej jest wymienić starą lampę sufitową na nową. Kable elektryczne znajdują się już na swoim miejscu, więc wystarczy tylko odłączyć stare oświetlenie i podłączyć nowe. W przypadku wymiany jednej lampy na kilka też sytuacja nie jest skomplikowana. Z punktu ,,A’’, w którym znajdowała się pojedyncza oprawa, elektryk dociąga przewody do pozostałych punktów, w których mają zostać zamontowane nowe lampy.

Montaż kinkietów, czyli lamp ściennych

Podobnie jak we wcześniejszym przypadku, elektryk Wrocław musi zlokalizować usytuowanie żył i przewodów oraz się do nich dostać. Jeśli w danym miejscu, na którym nam zależy, ich nie ma, fachowiec musi je doprowadzić. W przypadku, gdy okablowanie znajduje się w ścianie, ale jest ubogie w ilość żył, profesjonalista musi rozrysować schemat, na podstawie którego zadecyduje o tym, w jaki sposób dane druciki będą nie tylko podłączone, ale także się rozchodzić. Przy tej czynności ważne jest także rozpoznanie, który przewód doprowadza napięcie, a który jest uziemieniem.

Montaż lampy ogrodowej

Montaż lampy ogrodowej w dużej mierze zależy od pożądanego umiejscowienia lampy ogrodowej oraz jej rodzaju. Znacznie inaczej będzie wyglądał montaż lampy wolnostojącej w porównaniu do lampy ściennej. Podobnie jak w przypadku montażu lamp we wnętrzu domu, tak w przypadku montażu lamp na zewnątrz, elektryk musi zlokalizować potencjalne źródło prądu potrzebne do zasilania lampy ogrodowej. Następnie musi doprowadzić właściwe okablowanie, a w przypadku lampy wolnostojącej powinien je odpowiednio zabezpieczyć, np. umieszczając kable w plastikowej rurze PCV. Następnie musi ustalić przeznaczenie konkretnych żył. Powinien także przed dokonaniem montażu, zapoznać się z budową lampy i ewentualnym schematem rozprowadzonych w niej przewodów.

Jeśli szukasz elektryka we Wrocławiu, który zamontuje Ci lampę, skontaktuj się z nami! Dla każdego klienta tworzymy indywidualną ofertę dostosowaną do jego potrzeb. Odpowiemy także na wszystkie nurtujące Cię pytania i razem z tobą ustalimy plan działania! W skład naszej kadry wchodzą wykwalifikowani elektrycy z uprawnieniami, dzięki czemu montaż lamp oraz inne prace elektryczne są wykonywane w pełni profesjonalnie z zachowanie wszystkich ważnych zasad w tym m.in. BHP.