MONTAŻ Tablicy bezpiecznikowej i rozdzielnicy elektrycznej we Wrocławiu

Autor Mateusz_Waygart

Dobry elektryk – modernizacja instalacji elektrycznej

rozdzielnica wymiana

Jeżeli chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa Waszej rodzinie lub pracownikom przed zagrożeniami elektrycznymi, Elektryk Wrocław to firma, na którą można liczyć. Jako czołowy wykonawca usług elektrycznych we Wrocławiu, specjalizujemy się w montażu rozdzielnic i wyłączników różnicowo prądowych w budynkach mieszkalnych i komercyjnych. Nasi doświadczenie elektrycy zadbają o to, aby oferowane przez nas rozdzielnice były wyposażone w najlepszej jakości urządzenia zabezpieczające, które są w stanie zapewnić odpowiednią ochronę Waszym instalacjom elektrycznym.

Jeżeli twoja instalacja wymaga modernizacji lub wymiany, nie zwlekaj. Skontaktuj się z naszym zespołem elektryków z Wrocławia a my zajmiemy się resztą. Sprawdzimy co należy zrobić i jakie dokładnie prace należy wykonać. Ważną częścią takiego procesu są badania instalacji. Jako poważna i szanująca się firma wykonujemy pomiary elektryczne we Wrocławiu co dodatkowo pozwala przedstawić klientowi aktualny stan techniczny jego instalacji i zaplanować konieczne do wykonania prace.

Oprócz ścisłego centrum Wrocławia obsługujemy wszystkie pozostałe dzielnice gdzie działa nasz elektryk : Wrocław Krzyki, Wrocław Stare Miasto, Wrocław Popowice, Wrocław Śródmieście, Wrocław Maślice, Wrocław Psie Pole oraz okoliczne miejscowości.

Profesjonalna instalacja tablic bezpiecznikowych i rozdzielnic we Wrocławiu

Tablica bezpiecznikowa działa jak panel sterujący instalacjami elektrycznymi w mieszkaniach i firmach we Wrocławiu. Jest elementem odpowiedzialnym za rozdział i przesyłanie energii elektrycznej do wszystkich miejsc Waszej instalacji, w których potrzebna jest energia elektryczna. W rozdzielnicy najczęściej są zamontowane :rozłączniki, ograniczniki przepięć, wyłączniki nadmiarowo prądowe i wyłączniki różnicowo prądowe, których zadaniem jest odcięcie energii elektrycznej w sytuacji zwarcia lub przeciążenia w instalacji elektrycznej.

Poniżej kilka najważniejszych powodów, dla których warto nawiązać współpracę z firmą elektryk Wrocław, która swoim wieloletnim doświadczeniem w branży elektrycznej oferuje profesjonalne usługi elektryczne we Wrocławiu, które wprost przekładają się na Wasze przyszłe bezpieczeństwo.

Uszkodzenia instalacji elektrycznych i bezpieczeństwo pożarowe

W dzisiejszych czasach instaluje się urządzenia, które skutecznie zabezpieczają instalacje elektryczne w domu lub biurze gdy wystąpi problem : zwarcie lub przeciążenie. Aparaty starego typu: bezpieczniki ceramiczne i porcelanowe, zdecydowanie nadają się do wymiany na nowe – modułowe, ponieważ takie skrzynki bezpiecznikowe są bezpieczne jeżeli chodzi o ich obsługę oraz wykonane są z tworzyw i materiałów niepalnych co ogranicza możliwość powstania pożaru w wyniku powstania np. zwarcia w i łuku elektrycznego w rozdzielni elektrycznej. W sytuacji awaryjnej służymy Wam pomocą, nasze pogotowie elektryczne Wrocław specjalizuje się w naprawach zwarć w instalacjach elektrycznych.

Dostosuj się do nowoczesnych wymogów elektrycznych

Jeśli Twoje mieszkanie lub dom ma parę naście lat lub więcej, a Twoja instalacja elektrycza nie była modernizowana w tym okresie, najlepszy czas to zmienić. W ten sposób będziesz mieć pewność, że Twoja nowa rozdzielnica elektryczna została wykonana i wyposażona tak, że sprosta wymaganiom bezpieczeństwa stawianym współczesnym nieruchomościom.

Bezproblemowa obsługa

Jeśli dojdzie do awarii w instalacji i zadziałają stare bezpieczniki topikowe starego typu ich wymiana może zająć trochę czasu, zanim będzie można ponownie włączyć zasilanie. Niejednokrotnie poza samym przepalonym bezpiecznikiem dochodzi dodatkowo do uszkodzenia pozostałych elementów podstaw bezpiecznikowych: spalona stopka, spalone miejsce przyłączenia przewodu do podstawy bezpiecznika czy spalenie sąsiednich przewodów. Wtedy na pewno będziesz potrzebował pomocy elektryka z Wrocławia a czas bez dostępu do energii elektryczne się wydłuży. Odwrotnie, jeżeli masz już nowoczesną rozdzielnicę elektryczną będzie Ci o wiele łatwiej ponownie załączyć zasilanie – wystarczy przełączyć dźwignię bezpiecznika w odpowiednią pozycję i możesz to zrobić samodzielnie.

Montaż wyłączników różnicowo prądowych we Wrocławiu

Oprócz wymiany samej tablicy bezpiecznikowej czy rozdzielnicy wyposażymy ją w nowoczesne bezpieczniki automatyczne i jeżeli będzie taka możliwość również w wyłączniki różnicowoprądowe (RCD). Wyłączniki różnicowo prądowe o których można szerzej przeczytać w tym artykule to urządzenia zainstalowane w rozdzielnicy jako dodatkowe zabezpieczenie przed usterkami elektrycznymi, które mogą spowodować porażenie prądem elektrycznym i pożary.

Poniżej kilka głównych powodów, dla których warto mieć zainstalowane nowoczesne aparaty : wyłączniki nadmiarowe i różnicowe w swoim mieszkaniu:

Ochrona przed porażeniem prądem elektrycznym

Wyłączniki zabezpieczają Wasze instalacje przed uszkodzeniami elektrycznych i pożarem czego przyczyną może być nadmierny przepływ prądów zwarciowych i przeciążeniowych, ale chronią również ludzi przed porażeniem prądem elektrycznym. Jest to podstawowo zadanie wyłączników nadmiarowo prądowych, popularnie zwanych „ eskami „ oraz dodatkowo wyłączników różnicowo prądowych , które stale monitorują ewentualne upływy energii elektrycznej : uszkodzone przewody i urządzenia. Jeżeli wyłącznik różnicowy wykryje uszkodzenie automatycznie odcina zasilanie, chroniąc Was przed możliwym porażeniem elektrycznym.

Ochrona całej instalacji

Wyłączniki nadmiarowo prądowe i różnicowe zapewniają bezpieczeństwo tylko w tym obwodzie, w którym jest zainstalowany dany aparat. Jeżeli masz zainstalowane nowoczesne bezpieczniki tylko w części instalacji – co z jej resztą ? Dlatego konieczne jest konsultacja z uprawnionym elektrykiem, który określi, jakie prace w Twoim mieszkaniu trzeba wykonać. Jedynie zainstalowanie nowoczesnych bezpieczników we wszystkich obwodach w Twojej instalacji elektrycznej da Ci pewność, że masz wystarczającą ochronę przed pożarem i porażeniem prądem elektrycznym

Skontaktuj się z nami – pomożemy wymienić starą tablicę bezpiecznikową

Elektryk Wrocław to profesjonalna firma, który pomoże w modernizacji instalacji elektrycznej w tym rozdzielnicy. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz naszych usług u siebie w domu czy firmie, nasi uprawnieni elektrycy zajmą się Twoją sprawą indywidualnie i rzetelnie.

Elektryk Wrocław to dumna firma – jesteśmy wykonawcą pierwszego wyboru dla klientów indywidualnych i instytucjonalnych w naszym mieście. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak zmodernizować swoją instalację elektryczną, zadzwoń do nas pod numer +48513185508 lub wyślij nam e-mail na adres elektrykwroclaw@wp.pl. Możesz także skontaktować się z nami wysyłając nam wiadomość za pośrednictwem naszej strony kontaktowej.