Naprawa puszek rozdzielczych

Autor Mateusz_Waygart
Kategoria:

Uszkodzenia w puszkach rozdzielczych są jedną z najczęstszych przyczyn awarii w mieszkaniowych instalacjach elektrycznych. Wynikają bardzo często z trzech przyczyn:

  • samodzielnej i nieumiejętnej ingerencji, np. podłączeniu dodatkowego obwodu
  • niestarannego wykonania już na etapie montażu samej puszki
  • zalania

Wynika to również ze stosowanych materiałów do wykonania rozet rozdzielczych, a mianowicie mosiądzu, który jest bardzo kruchy i delikatny ( najczęściej próba dokręcenia zacisku kończy się jego uszkodzeniem).

Pierwszą rzeczą jaką powinniśmy zrobić w przypadku uszkodzenia jest wezwanie odpowiedniego fachowca, np. z firmy Elektryk Wrocław, który będzie w stanie zlokalizować i usunąć uszkodzenie.
Naprawa kabli w puszkach bardzo często wymaga ich przedłużenia co widać na poniższym zdjęciu:

Polega to na połączeniu starych przewodów z nowymi za pomocą miedzianych tulejek oraz wykonaniem ponownej izolacji miejsca łączenia opaskami termokurczliwymi. Tak naprawione kable można połączyć ze sobą i ponownie umieścić w puszce. Należycie wykonana usługa, która daje pewność dalszego, bezproblemowego użytkowania instalacji elektrycznej może zostać wykonana, np. przez pogotowie elektryczne we Wrocławiu, które szybko i sprawnie zajmie się przywróceniem zasilania w mieszkaniu oraz wykona każdą inną naprawę związaną z instalacjami elektrycznymi domowymi i przemysłowymi.

Dodaj komentarz