Oszczędzanie prądu w domu – nasze porady

Autor Mateusz_Waygart
Kategoria:
elektryk wrocław

Prowadząc gospodarstwo domowe, warto dobrze zastanowić się nad ekonomicznym podejściem do wydatkowania energii elektrycznej. Szacuje się, że w przeciętnym domu lub mieszkaniu można oszczędzić nawet od 10 do 30% na wprowadzeniu kilku drobnych zmian, które jednak radykalnie zmniejszą rachunki za prąd. Niekiedy potrzebna okazuje się jednak modernizacja instalacji elektrycznej, a dotyczy to szczególnie starszych budynków.

 

Kiedy trzeba wymienić instalację elektryczną na nową?

Stare instalacje były projektowane w przestarzały sposób, a używane do ich budowy materiały ulegają z czasem uszkodzeniu. To może wpływać na o wiele większy pobór prądu, niż wynikałoby z szacunków deklarowanych przez producenta poszczególnych sprzętów. Niestety w takiej sytuacji niezbędna będzie całkowita wymiana instalacji elektrycznej. Tego typu usługi elektryczne, w których skład wchodzi wymiana tablicy bezpiecznikowej wchodzą w zakres naszej oferty, jednak często można przedsięwziąć prostsze kroki, aby zaoszczędzić na rachunkach za prąd.

Jak prosto zaoszczędzić na energii elektrycznej?

Zanim wymieni się instalację elektryczną na nową, warto wdrożyć proste przyzwyczajenia, które mogą także mocno wpłynąć na obniżenie rachunków. Dotyczą one głównie zasad eksploatacji posiadanego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Są to:

  • całkowite wyłączanie sprzętu elektrycznego, gdy nie jest używany (niepozostawianie trybie czuwania),
  • nienadużywanie oświetlenia domowego,
  • wymiana żarówek tradycyjnych na żarówki LED,
  • włączenie trybów energooszczędnych w sprzęcie, w którym jest to możliwe.

Są to podstawowe i pozornie oczywiste kwestie, jednak dobrze się na tym skupiając, można zaoszczędzić nawet kilka procent na rachunkach, co w skali roku może dać kilkaset złotych.

Wymiana sprzętu na energooszczędny

Bardzo istotnym krokiem w kierunku obniżenia rachunków za prąd jest wymiana sprzętu elektronicznego na nowszy. Zazwyczaj współcześnie produkowany sprzęt RTV i AGD charakteryzuje się o wiele niższym zużyciem prądu niż sprzęt sprzed kilkunastu lat. Dla przykładu lodówki z lat dziewięćdziesiątych potrafiły zużyć nawet czterokrotnie więcej energii elektrycznej niż współczesne. W kwestii pozostałego sprzętu proporcje są różne, ale zazwyczaj współczesne urządzenia z najwyższą klasą energooszczędności zużywają co najmniej dwukrotnie mniej energii niż starsze modele.

Ile można zaoszczędzić na wymianie sprzętu RTV i AGD?

Przy założeniu, że podstawowy sprzęt RTV i AGD pracuje w standardowym wymiarze czasowym, wymieniając podstawowe urządzenia na nowe, w skali roku można zaoszczędzić od kilkuset do nawet dwóch tysięcy złotych. Wszystko zależy od wielkości gospodarstwa domowego i intensywności użytkowania.

W pierwszej kolejności należy skupić się na wymianie, takich elementów wyposażenia jak:

  • lodówka,
  • zamrażarka,
  • zmywarka,
  • pralka,
  • telewizor,
  • bojler do wody użytkowej.

Jest to lista urządzeń, które zazwyczaj najbardziej obciążają domowy budżet w rachunkach za prąd. W naszym zakresie oferujemy Państwu pomoc przy podłączaniu nowego sprzętu, takiego jak na przykład płyty indukcyjne. Szczegóły oferty znajdą Państwo na elektryk24wroclaw.pl. Świadczymy także szersze spektrum usług elektrycznych, w tym usuwanie nagłych awarii w domowych instalacjach elektrycznych w ramach pogotowia elektrycznego. Zapraszamy do kontaktu


А я знаю как найти правильную ссылку на гидру по этому поделюсь с вами и зеркалом и официальной ссылок на hydraruzxpnew4af гидра hydra официальный сайт hydraruzxpnew4af onion