Przyłącze elektryczne do domu jednorodzinnego

Autor Mateusz_Waygart
Kategoria:

W dzisiejszych czasach nikt z nas nie wyobraża sobie życia bez prądu. Przed rozpoczęciem budowy domu trzeba zadbać o uzyskanie pozwoleń i wykonanie przyłącza elektrycznego. Jak wygląda podłączenie prądu do działki? Czym cechuje się protokół odbioru przyłącze energetycznego? Co daje rozdzielnica budowlana?

Przyłącze elektryczne na czas budowy – Wrocław.

Okazuje się, że w trakcie budowy nie musimy korzystać bezpośrednio z sieci energetycznej. W trakcie wykonywanych prac energię dają zazwyczaj agregaty prądotwórcze, tymczasowe przyłącza energetyczne, czy instalacja sąsiada, z jakiej skorzystamy jedynie w czasie budowy. Nie zapominajmy o tym, że najrozsądniej będzie jednak skorzystać z docelowego podłączenia prądu do działki z sieci energetycznej. Z linii energetycznej napowietrznej wykonuje się przyłącze kablowe lub napowietrzne.

Instalacja elektryczna

Przed wykonaniem instalacji elektrycznej, jaka połączy sieć z instalacją w domu, warto dowiedzieć się, z czego składa się taka instalacja. Jej elementami są:

  • Przyłącza elektryczne – to odcinki sieci, które łączą linię elektroenergetyczną z instalacją w budynku.
  • Złącze – obejmuje przyłącze prądu od skrzynki do domu.
  • Licznik energii elektrycznej – zazwyczaj znajduje się w skrzynce.
  • Wewnętrzna linia zasilająca i tablica rozdzielcza (nazywana rozdzielnicą).

Przyłącza kablowe są wykonywane z linii energetycznej kablowej.

Protokół odbioru przyłącza energetycznego

Elektryk Wrocław wykona niezbędny protokół odbioru przyłącza energetycznego, jaki pozwala bez problemu korzystać z energii elektrycznej. Nie zapominajmy o tym, że przyłączenie się do sieci wymaga złożenia wniosku do zakładu energetycznego odnośnie wydania warunków przyłączenia domu do sieci. We wniosku określa się szacowane roczne zużycie prądu, przewidywane zapotrzebowanie mocy i termin rozpoczęcia poboru. Poza tym do wniosku dołączamy dokument, jaki potwierdza własność działki oraz szkic lub plan zabudowy, który określa usytuowanie nieruchomości pod względem istniejących sieci elektrycznych.

Montaż rozdzielnicy budowlanej Wrocław

Montaż rozdzielnicy budowlanej we Wrocławiu – z tego rozwiązania korzystają inwestorzy, klienci indywidualni i podwykonawcy. Rozdzielnice mają za zadanie zasilać place, na których wykorzystywane są sprzęty wymagające zasilania elektrycznego. Przydają się także podczas remontu. To zadanie powierzmy specjalistom, którzy stworzą trwałe rozwiązanie wpływające na nasze bezpieczeństwo. W tym przypadku bardzo chętnie wybierany jest montaż niewielkiej skrzynki z gniazdami jednofazowymi i siłowymi.

Elektryk Wrocław