Usuwanie awarii elektrycznych

Autor Mateusz_Waygart
Kategoria:

Brak prądu w mieszkaniu lub ograniczony do niego dostęp może pokrzyżować nam plany i skutecznie utrudnić życie. W takim przypadku zbawienna może okazać się naprawa instalacji elektrycznej. Nie powinniśmy jednak wykonywać jej sami, gdyż może to narazić nas na utratę zdrowia lub życia. Nawet pozornie proste usterki mogą okazać się groźne, kiedy próbuje poradzić sobie z nimi osoba bez przygotowania.

usuwanie awarii elektrycznych
Fot. pogotowie elektryczne Wrocław – usuwanie awarii elektrycznych w mieszkaniach

Lepiej zwrócić się po pomoc do wykwalifikowanych specjalistów, których nie brakuje na rynku. Co więcej, niektórzy z nich swoje usługi oferują – w razie możliwości logistycznych przez całą dobę stanowiąc pogotowie elektryczne. Firm oferujących swoje usługi 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu w stolicy Dolnego Śląska jest co najmniej kilka. Aby skontaktować się z nimi wystarczy zadzwonić na infolinię wybranego przedsiębiorstwa. Tam zostanie nam zadane kilka najważniejszych pytań mających na celu ustalenie przyczyny usterki oraz ocenę potencjalnego zagrożenia jakie może za sobą nieść. Usuwanie awarii może rozpocząć się nawet w czasie poniżej godziny od zgłoszenia! Niektóre firmy oferują także stałą współpracę. Jest to ciekawa propozycja, szczególnie dla większych instytucji, spółdzielni czy wspólnot mieszkaniowych, ponieważ w przypadku stałej umowy z pogotowiem energetycznym podmioty, które ją zawarły traktowane są priorytetowo.

Jakie są przykładowe awarie, którymi zajmuje się elektryk w mieście Wrocław? Jedna z nich, która przytrafia się najczęściej podczas remontów wykonywanych bez odpowiedniego przygotowania lub poprzez nieuwagę to uszkodzenie przewodów znajdujących się w ścianie przy użyciu wiertarki. Może to grozić porażeniem prądem, dlatego podczas remontowania warto dokładnie sprawdzić jak rozmieszczone są kable. Jeżeli nie mamy dostępu do takiej wiedzy możemy kupić urządzenie do wykrywania przewodów elektrycznych, którego cena wynosi kilkadziesiąt złotych. Jeżeli jest już jednak za późno i czeka nas naprawa przewierconych kabli i przewodów w ścianie powinniśmy odłączyć zasilanie sieciowe i skontaktować się z elektrykiem. Innym popularnym zleceniem otrzymywanym przez firmy zajmujące się elektryką jest naprawa lub wymiana tablicy bezpiecznikowej. Objawami jej uszkodzenia mogą być mrugające światła, dziwne dźwięki dobiegające z tablicy czy samoistne włączanie i wyłączanie się urządzeń wymagających do działania stałego zasilania. Zepsuta tablica licznikowa może także wydzielać charakterystyczny zapach palącego się plastiku. Jeżeli tylko dostrzeżemy powyższe symptomy powinniśmy wyłączyć bezzwłocznie bezpieczniki i wezwać na pomoc elektryka.

Najlepszym sposobem na uniknięcie awarii elektrycznych, oprócz oczywiście prawidłowego korzystania z instalacji elektrycznej jest przeprowadzanie okresowych pomiarów elektrycznych, które powinniśmy wykonywać w świetle prawa, co najmniej raz na 5 lat. Usługi elektryczne we Wrocławiu oferują szeroki wachlarz rozwiązań dostępny dla każdego, przez cały czas. Korzystajmy z nich w trosce o bezpieczeństwo swoje oraz ludzi wokół nas.