Remont domu i mieszkania to nie tylko czynności budowlane, glazurnicze i malarskie, ale także bardzo często ingerencja w instalację elektryczną. Powszechną praktyką bywa wymiana tablic bezpiecznikowych na nowe. Należy wspomnieć, że takie tablice ulegają także zużyciu ze względu na czas użytkowania, dlatego są wymieniane również z tego powodu. Wymiana tablicy licznikowej może okazać się skomplikowaną czynnością dla ludzi niepodsiadających umiejętności związanych z elektryką, a co za tym idzie bardzo niebezpieczną. Dlatego warto do takiego zlecenia zamówić wykwalifikowanego elektryka.

Podczas wymian tablic bezpiecznikowych podłącza się kable z instalacji domowej do całkiem nowych urządzeń. Wszystko może wydawać się proste, gdyby nie fakt, że oznaczenia instalacji elektrycznych w większości bloków, którymi stoi Wrocław, pochodzi z czasów, gdy je budowano, a co za tym idzie odnalezienie odpowiednich przewodów może przysporzyć osobie niezorientowanej dużych kłopotów. Kolejna kwestia to fakt, że przeważnie kable wykonane są z niezwykle łamliwego materiału, jakim jest aluminium, co sprawia, że bardzo łatwo jest je uszkodzić, a złamanie jednego przewodu może spowodować konieczność wymiany całej instalacji. Ostatnim, ale chyba najważniejszym powodem do tego, aby skorzystać z fachowej pomocy przy wymianie tablicy licznikowej, jest bezpieczeństwo. Nieumiejętne podłączenie kabli może spowodować zwarcia w instalacji. Bardzo często oprócz podpięcia odpowiednich przewodów do tablic dodatkowo montuje się specjalne ograniczniki przepięć i wyłączniki różnicowoprądowe, co jest już czynnością wymagającą dużo większej wiedzy technicznej. Zajmujemy się świadczeniem usług z zakresu elektryczności we Wrocławiu i okolicach.

Wykonujemy naprawy usterek, pomiary uziomów i instalacji przeciwporażeniowych oraz wymian tablic bezpiecznikowych i licznikowych. Nasze pogotowie elektryczne czynne jest przez całą dobę, przez siedem dni w tygodniu.