Zakup i podłączanie płyty indukcyjnej – do kogo się zgłosić?

Autor Mateusz_Waygart
Kategoria:

Coraz więcej domowników decyduje się na zakup płyty indukcyjnej. Nie każdy jednak wie, że po samodzielnym jej podłączeniu utracona jest kilkuletnia gwarancja. Jak więc uchronić się przed utratą zabezpieczenia i kto w takim razie może ją podłączyć? 

Protokół podłączenia płyty indukcyjnej

Wrocław to ogromne miasto, w którym dotychczas wiele osób korzystało z miastowej instalacji gazowej, bądź samodzielnie zaopatrywało się w butle z propan-butanem. Z biegiem lat widać jednak ogromne zagrożenie, a coraz częściej słyszymy o wybuchach, które niszczą dorobek życia i zagrażają ludziom. Głównie z tych powodów coraz więcej osób rezygnuje z użytkowania gazu i decyduje się na płytę indukcyjną. Nowoczesne technologie pozwalają na podłączenie płyty indukcyjnej 400 V czyli tzw. siłę, ale także pod standardowe napięcie jednofazowe 230V. Wydawać by się mogło, że to nic trudnego. Kupujemy płytę, zawozimy ją do domu i podłączamy do prądu. To jednak sprawia, że kilkuletnia gwarancja jest nieważna, a wady techniczne sprzętu mogą uzewnętrznić się dopiero po tygodniu, czy dwóch i również nam zagrażać. Kto może nam wydać protokół podłączenia płyty indukcyjnej ? Jedyną osobą, która może podłączyć płytę do sieci, jest dobry elektryk z uprawnieniami. Gdzie takiego znaleźć?

Poszukiwanie elektryka

Przy zakupie płyty w sklepie z AGD często sprzedawcy polecają osoby wykonujące usługi elektryczne, dzięki którym mamy pewność, że będzie ona podłączona prawidłowo. Najważniejszym etapem podłączenia każdej płyty jest nie tylko sama możliwość uruchomienia sprzętu, ale także pieczątka gwarancyjna od elektryka, o której należy bezwzględnie pamiętać. Jeżeli elektryk takiej nie posiada, nie zgadzajmy się na dokonanie czynności. Podłączenie płyty indukcyjnej we Wrocławiu może być wykonane jedynie przez osoby z kwalifikacjami – elektryka z uprawnieniami, a nie przez amatorów w tej dziedzinie. We Wrocławiu z łatwością można znaleźć elektryka, który spełnia wszystkie wymogi i gwarantuje nam uzyskanie pieczątki. Z tego względu warto zajrzeć na stronę firmy Elektryk Wrocław. Bez zbędnej zwłoki fachowiec podłączy płytę indukcyjną do sieci, sprawdzi bezpieczeństwo przeciwpożarowe i przypieczętuje ten fakt w karcie gwarancyjnej. Wszystko sprawnie, szybko i w przystępnej cenie.